שירות ותחזוקה

שאלות ותשובות

מה הם אופניים חשמליים?

אופניים חשמליים הם אופניים לכל דבר ועניין שהוסיפו להם מנוע עזר, סוללה , בקר ולרוב גם פנל תצוגה ותפעול. ישנם אופניים רגילים אשר עברו הסבה לאופניים חשמליים וישנם אופניים שעוד בשלב התכנון והעיצוב נועדו לפעול גם באמצעות הטענתם בחשמל.

יש לי אופניים רגילים, האם ניתן להפוך אותם לאופניים חשמליים?

כן אך לא מומלץ. התהליך עשוי להיות יקר יותר והאופניים עלולים להיות פחות בטוחות וללא אחריות יבואן.

אופניים חשמליים או אופניים חשמליות?

על פי "האקדמיה ללשון העברית" יש לאמר "אופניים חשמליים": המילה אופניים היא צורת הזוגי של המילה אוֹפַן שהוא גַלגַל. ידוע שהמין הדקדוקי של המילה אופן הוא זכר. מכאן שהמין הדקדוקי של המילה אופניים אף הוא זכר. לפיכך נכון לומר 'אופניים חשמליים', 'אופניים יפים', 'אופניים מהירים' וכיוצא בהם.

האם נדרש רישיון וביטוח לאופניים חשמליים?

אחד היתרונות הגדולים של מעבר לאופניים חשמליים הוא שלא נדרש רישיון או ביטוח אופניים חשמליים. עם זאת, מומלץ לבחון אפשרות לביטוח צד ג'.

מאיזה גיל ניתן לרכוב על אופניים חשמליים?

על פי תקנות התעבורה: מגיל 14 ניתן לרכב על אופניים חשמליים.

האם חובה לחבוש קסדה כשרוכבים על אופניים חשמליים?

כן , על פי חוק יש חובה לחבוש קסדה.

מה ההבדל בין אופניים מתקפלים לאופניים עירוניים?

בשוק ישנם מספר סוגי אופניים חשמליים: מתקפלים, עירוניים, הרים.
הסוג העיקרי הנמכר בארץ הנו אופניים חשמליים מתקפלים. היתרון הבולט של דגם זה הוא היכולת לאחסנם בקומפקטיות יחסית בבית, במשרד, ברכב, ברכבת ובתחבורה הציבורית. 
היתרונות הבולטים של האופניים החשמליים העירוניים הם: טווח הנסיעה גדול יותר, אחיזת כביש טובה יותר (עקב גודל הגלגל) וכן הם יותר שימושיים לסידורים והסעת ילדים.

איך לשמור על חיי הסוללה ולהפיק את המירב ממנה?

אחת ההמלצות שלנו היא לשמור על הסוללה מלאה. גם לאחר נסיעה קצרה, מומלץ להטעין את הסוללה. לסוללות ליתיום אין אפקט זיכרון ולכן הטענת סוללה גם כשהיא חצי מלאה, לא פוגעת באיכות הסוללה.
גם מספר הטעינות לא נפגע, הטענה של סוללה חצי מלאה "תיחשב" כחצי טעינה.
המלצה נוספת היא להוציא מהשקע את המטען לאחר סיום הטעינה.
אנו מציעים לא להוסיף ידית גז (מצערת) שכן מעבר לכך שהיא לא תקנית ולא חוקית, היא מקטינה משמעותית את טווח הנסיעה ובכך גורמת לטעינת הסוללה בתדירות גבוהה יותר, דבר המקצר את חיי הסוללה.
חשוב לוודא שיש מספיק אויר בצמיגים, שהגלגל מסתובב חופשי ואין חיכוך עם מעצורים.  
במידה ולא משתמשים באופניים יותר משלושה שבועות, צריך להטעין את הסוללה בכל מקרה (לסוללות ליתיום יש מנגנון פריקה עצמית ולא מומלץ שתאי הסוללה יגיעו למתח נמוך).

כמה זמן מטעינים סוללה חשמלית?

טעינה מלאה של סוללה תלויה במטען. המטען הפופולרי ביותר מספק 2 אמפר לשעה לסוללה וזמן הטעינה הדרוש הוא כ-5 שעות.

איך מטעינים את הסוללה?

כמו שמטעינים טלפון נייד, אפשר להטעין כשהסוללה על האופניים או שאפשר לשלוף אותה ולהטעין אותה בנפרד בבית או בעבודה.

האם חובה לחבוש קסדה?

עפ"י חוק חובה לכבוש קסדה מגיל 14- 16. אולם, מטרו סייקל ממליצה לכל רוכב לכבוש קסדה לצורך בטיחות הרוכב.

מה אסור לעשות עם אופניים חשמליים?

לקפוץ ממדרכות, להשתתף בתחרויות, להרכיב עוד נוסע ללא כיסא ייעודי לכך, להטעין את הסוללה במטען לא מקורי שסופק עם האופניים ולבצע כל שינוי באופניים.

למה יש הפרש מחירים כל כך גדול בין סוגי אופניים?

ההבדלים העיקריים נובעים מאיכות המרכבים של האופניים, איכות השירות ומחיר החלפים אשר כלולים או לא כלולים באחריות המוצר.

מה ניתן לעשות על מנת למנוע את גניבת האופניים?

מומלץ לרכוש מנעול איכותי, להוסיף אזעקה ולשלוף את הסוללה – שלושת המרכיבים הנ"ל יפחיתו באופן משמעותי את המוטיבציה של גנב לגנוב את האופניים שלך.

האם ניתן להשתמש באופני "מטרוסייקל" בימים גשומים?

באופן עקרוני ניתן להשתמש באופניים בימי גשם אולם רצוי לוודא כי במידה והאופניים נרטבו במהלך נסיעה בגשם או תוך כדי חניה במקום חשוף לגשם , יש לנגב את במטלית יבשה את החלקים האלקטרוניים ( חיבורי סוללה , סוללה , חיבורי חשמל צג דיגיטלי , צג דיגיטלי) לפני התנעה מחדש של מערכת החשמל באופניים.

מה אומר החוק?

בשנת 2010 נכנסה תקנה המתירה שימוש באופניים חשמליים בעלי הספק מרבי של 250 ואט ושמהירות נסיעתם אינה עולה על 25 קמ"ש. הגיל המינימאלי של הרוכב מוגבל ל-14 שנים. אין צורך ברישיון נהיגה או ברישיון רכב.

מהו אורך החיים של המנוע?

המנועים החשמליים המסופקים הינם איכותיים ומכוסים באחריות של שנה אחת. האצות מתונות, דיווש עזרה בהאצה ישמרו על המנוע לאורך זמן של עד 7-8 שנים. 

היכן אפשר לרכוב עם האופניים החשמליים ?

ניתן לרכוב בדרכים סלולות, מרוצפות וכבושות בהתאם לכללי הזהירות. מומלץ לרכוב עם קסדה תקנית, תאורה פועלת בזמן חשיכה, בגדים זוהרים / ווסט זוהר. הרכיבה בדרכי עפר כבושות חייבת להתבצע בזהירות ובמהירות מתונה. חשוב מאוד לא לקפוץ על מדרכות, קפיצות אילו מזיקות לגלגל ולמנוע ומקצרות את חייהם באופן דרמתי.

צור קשר
שם מלא
טלפון
מייל
סיבת פנייה